Grigoriler - Zebaniler

Aşağa gitmek

Grigoriler - Zebaniler

Mesaj  Regulus Arcturus Black Bir C.tesi Haz. 12, 2010 6:42 pm

Grigori - (Zebani)

Grigoriler bir başka deyişle düşmüş meleklerin gözetleyicileri , insan kadınlarla cinsel birlikteliğe girip Nephilim adı verilen Devlerin tohumlarını atmıştır . Yunancada ἐγρήγοροι egrḗgoroi yani 'Gözcüler' anlamına gelip Titanlarla benzerlik gösterir.

Enoch 7:9 These are the names of their chiefs: Semiazaz (who was their leader), Araqiel, Kokabiel, Tamiel, Ramiel, Daniel, Chazaqiel, Baraqiel, Asael, Armaros, Batariel, [Bezaliel], Ananiel, Zaqiel, Shamsiel, Satariel, Turiel, Yomiel, and Sariel. These are the leaders of the 200 [fallen] angels.

Yahudi folklörüne göre Grigoriler cennetin 5. katının en kıdemli melekleri. Görünüşleri insan olarak tarif ediliyor ama daha cüsseliler. Asla uyumamaları ve ebediyen sessizlik içinde kalmaları söylenmiş. Grigoriler hakkında iyi ve kötü efsaneler olsada bu efsaneler insan kadınları kaçırıp kendilerini eş yaptıklarından beri kötü olanlarda yoğunlaşıyor.

Gustave Davidson'un "Dictionary of Angels", kitabında farklı gözcüler insanlara değişik meziyetleri öğrettiği yazılı.

* Armaros - büyünün çözümünü.

* Araqiel (Arakiel) Dünyanın işaretlerini.

* Azazel - kılıç , kalkan , bıçak ayrıca kozmetik kullanımı

* Baraqel (Baraqiel) - astroloji

* Chazaqiel - bulutların işaretleri (meteoroloji).

* Kokabiel - Edebiyat ve bilginin tatlı - acı yönünü

* Sariel - Ay.

* Samyaza (Shemyazaz)- Büyü , Bitki kökleri , Kehanet ve Kadınlar için baştan çıkarma teknikleri

* Shamsiel - güneş


Demonoloji ile ilgili en geniş bilgiler Hristiyanlıkta bulunuyor . Heinrich Kramer Malleus Maleficarum adlı kitabında witchcraft ve iblisler hakkında detaylı bilgiler var . Amaç Romali katolikleri bu konuda bilgilendirip Cadı Avı'nı başlatmak. Aynı şekilde Islam , Musevilik ve Zerdüştlüktede aynı şeylerden bahsediyor ve iyi bir tek tanrı ortak noktasında birleşiyor. Bu inanışlar Musevilikteki Satan veya Sheitan figürünü çaığıyor.

Birçok otorite Musevilerin bu bilgilere Zerdüşlükten vardığını sanıyor. Zerdüştlere göre Ahura Mazda , Spenta Mainyu 'nun iyi gücü , kötü olan Ahriman (Angra Mainyu) ile yapacağı kozmik bir savaşta yenilmez olacak. Ahrman Hristiyanlığa , Kurana ve Musevi inanışlara bildiğimiz Şeytan olarak geçiyor.
avatar
Regulus Arcturus Black

Mesaj Sayısı : 47
Kayıt tarihi : 12/06/10
Yaş : 24
Nerden : Boston / MA

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz